1. Dziś świętujemy 6. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Dlatego starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, zwłaszcza, że przeżywamy rok liturgiczny poświęcony wspomnianemu sakramentowi. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. W Wielkim Poście w ciągu tygodnia każdej Mszy będzie towarzyszył krótki komentarz do tajemnicy Eucharystii w której każdego dnia możemy uczestniczyć do czego bardzo zachęcam.
2. W środę - 17 lutego - przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem podczas Mszy Świętych o godz. 9:00, 16:30 (w Lubowie) i 18:00. Jest zewnętrznym znakiem wejścia na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę oraz jałmużnę, inne dobre uczynki i post. Wtedy będzie można też otrzymać wielkopostną zdrapkę dla owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy - od 14 do 60 roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać również tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
4. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa charakterystyczne dla tego okresu.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek w kościele parafialnym: Droga Krzyżowa dla dzieci - godz. 16.30; Droga Krzyżowa dla dorosłych - godz. 17.00 - bezpośrednio po nabożeństwie Msza Święta (ok.godz.17.30)
Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę: Lubów - bezpośrednio po Mszy Św.; Luboszyce - bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12.30.
Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej będzie zbierana taca z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu w kościele parafialnym.
5. Od Środy Popielcowej w zakrystii będą do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady. Wpływy przeznaczone będą na akcje przeprowadzane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Koszt - 5 zł.
6. Serdecznie dziękuję za pomoc w odśnieżaniu kostki wokół naszego parafialnego kościoła mieszkańcom Kietlowa a szczególnie Panom: Tomaszowi Rudnickiemu, Grzegorzowi Nowakowi i Zbigniewowi Juźwinowi oraz Mateuszowi Podwińskiemu z Luboszyc.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz